KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12485343
*
nr 1248 5343
Robert Högfeldt
(1894-1986), Sverige
Oljemålning, Signerad, skogssjö. Olja på duk, 50x60
Robert Högfeldt, född 1894 i Eindhoven, Holland, död 1986, svensk tecknare och målare.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 april 2019
kl 19:22:08
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/4 18:06:26
1
350 kr
10/4 19:35:50
2
500 kr
11/4 04:50:31
3
700 kr
13/4 10:24:36
2
700 kr
13/4 10:24:36
3
700 kr (Budbetjänt)
13/4 10:25:07
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Robert Högfeldt
Robert Högfeldt, född 1894 i Eindhoven, Holland, död 1986, svensk tecknare och målare.
Läs mer om Robert Högfeldt
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar robert högfeldt skogssjö svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:13
-
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:43
-
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:03
-
6308 Oljemålning
Anna -Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, k..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:19
*
Robert Högfeldt
Robert Högfeldt, född 1894 i Eindhoven, Holland, död 1986, svensk tecknare och målare.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Robert Högfeldt
nr 1248 5343
Robert Högfeldt
(1894-1986), Sverige
Oljemålning, Signerad, skogssjö. Olja på duk, 50x60
Robert Högfeldt, född 1894 i Eindhoven, Holland, död 1986, svensk tecknare och målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 700 kr |
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 15 april 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/4 18:06:26 | 1 | 350 kr |
10/4 19:35:50 | 2 | 500 kr |
11/4 04:50:31 | 3 | 700 kr |
13/4 10:24:36 | 2 | 700 kr |
13/4 10:24:36 | 3 | 700 kr (Budbetjänt) |
13/4 10:25:07 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Robert Högfeldt
Robert Högfeldt, född 1894 i Eindhoven, Holland, död 1986, svensk tecknare och mÃ¥lare.Läs mer om Robert Högfeldt
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar robert högfeldt skogssjö svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:13 -
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:53 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:43 -
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:03 -
6308 Oljemålning
Anna -Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, k..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:19